VI Niedziela Wielkanocna- 26.05.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie:

1. Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe w tygodniu o godzinie 17.30, a w niedzielę o 15.00.

2. Od poniedziałku, przy zmiennej pogodzie, trwają prace przy oczyszczeniu, konserwacji i malowaniu  dzwonnicy.

Przewidywany koszt prac 3.500 złotych.

3. Pragnę przekazać radosną wiadomość wszystkim parafianom. Z Funduszu Kościelnego z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, otrzymaliśmy wnioskowaną dotację w wysokości 50 tysięcy złotych na prace remontowe w Kościółku Filialnym w Kamiennej. Przy posiadanym już wkładzie własnym, zebranym przez Kamienną i otrzymanej dotacji, będziemy mogli niebawem przystąpić do prac remontowych w Kamiennej.

Ciągle czekamy jeszcze na decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co do przyznania dotacji do prac konserwatorsko- remontowych, Kościoła Parafialnego w Iwanowicach. Proszę o modlitwę w tej intencji. Czekamy na nią z ogromną nadzieją.

4. Dzisiaj świętujemy- Dzień Matki.

Na Sumie o godzinie 11.00, wszystkie nasze Mamy, żyjące i zmarłe otoczymy naszą wdzięczną modlitwą, dziękując Im za dar życia i bezgranicznej matczynej miłości.

5. W piątek 31 maja na godzinę 19.00,  Ksiądz Prefekt zaprasza na kolejne, cykliczne spotkanie Kursu Przedmałżeńskiego- młodzież ponadgimnazjalną.

6. Jutro w poniedziałek 27 maja, czyli w wigilię Śweięceń Kapłańskich, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, wraz z kolegami mojego roku święceń/ było ich 23 /, będziemy dziękować Bogu za 30 lat posługi Kapłańskiej. Na tę wspólnotę dziękczynnej modlitwy, za dar i łaskę Chrystusowego Kapłaństwa, zapraszam wszystkich parafian.

Podczas tej Mszy Świętej będziemy, też razem ze współnotą Zespołu Szkół, dziękowali Bogu, za dar naszego sławnego rodaka, Ojca Augustyna Kordeckiego- Patrona Zespołu Szkół w Iwanowicach Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 odprawimy- Nabożeństwo Majowe.

7. W sobotę I sobota miesiaca. Jak zawsze przed Mszą Świętą wieczorową- Różaniec Wynagradzający i recytowana Litania do Serca Pana Jezusa.

8. Przyszła niedziela 02 czerwca, jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa i I niedzielą miesiąca.

Ofiary z tacy przyszłej niedzieli, są przeznaczone na potrzeby diecezji kaliskiej.

Kóla Żywego Różańca pamiętają o zmianie tajemnic.

Intencja na czerwiec- O pokój w Ojczyźnie.

W przyszłą niedzielę po Mszy  godzinie 9.00- Procesja. Prosimy o asystę.

9. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:

Bartosz Wróbel. stanu wolnego, Parafia Błaszki.

Elwira Zmuda, stanu wolnego, Parafia Iwanowice.