XIX Niedziela Zwykła- 12.08.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie:

1. Przypominamy, że w okresie urlopowym, w lipcu i sierpniu nie ma  Mszy Świętej o godzinie 11.00 w Iwanowicach.

Msze Święte w niedzielę w lipcu i sierpniu, będą sprawowane w następującym porządku:

- Iwanowice  9.00 i 15.00

- Kamienna  10.30

- Kuczewola 12.00

Godziny pracy Kancelarii nie ulegają okresie wakacyjnym zmianom.

2.Taca z dzisiejszej niedzieli decyzją Księdza Biskupa,  przeznaczona jest na diecezjalne Radio Rodzina- diecezji kaliskiej.

3. Jutro 13 sierpnia, a więc Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i Procesję Fatimską.

4. W środę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jak mamy to w tradycji naszej parafii, na Mszy Świętej o godzinie 9.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne Żniwa.

Serdeczna prośba do wszystkich Sołectw naszej parafii, także Kamiennej i Kuczewoli o przygotowanie na tę Mszę Dożynkową delegacji z chlebami, owocami i warzywami i miodem z tegorocznych zbiorów. Chcemy bowiem wspólnie podziękować za dar tegorocznego chleba i Boże dary- pól, sadów, ogrodów i pasiek, a na zakończenie liturgii dożynkowej, pragniemy podzielić się ze wszystkimi- chlebem, aby nikomu w naszej parafii i Ojczyżnie go w tym roku nie zabrakło. Delegacje Dożynkowe, ustawiają się o godzinie 8.50 przed kościołem w Orszak Dożynkowy i oczkują na  uroczyste wprowadzenie- obrzędem dożynkowym przez Kapelę Złote Kłosy.

5. Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Ofiary, które złożymy przy stoliku w kruchcie kościoła, przeznaczymy na dalsze prace  remontowe przy kościele, które niebawem rozpoczniemy. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

6. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:

Dawid Wlazły, stanu wolnego, Parafia Brzeziny,