XXVII Niedziela Zwykła- 14.10.2018r.

Ogłoszenia Duszpasterskie:

1. Trwa miesiąc październik- Miesiąc Różańcowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwa Różańcowe, w tygodniu na godzinę 16.30 przed Mszą Świętą, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 15.00.

2. Sprawy remontowe Kościoła Parafialnego:

- w miniony czwartek otrzymałem drugą ekspertyzę- inżynierską dotyczącą pierwszego etapu prac restauracyjnych naszego kościoła. Zapłaciłem za nią Panu inż. Romualdowi Zarębie- 2460 złotych. Czekamy na fakturę za pierwszą ekspertyzę konserwatorską, od Pana Macieja Piękniewskiego z Torunia, na sumę 4400 złotych. W kasie remontowej na chwilę obecną pozostaje 1090 złotych.

Jutro składam w Urzędzie Konserwatorskim dokumenty na wydanie decyzji- zgody na prace konserwacyjne kościoła. Po otrzymaniu decyzji rozpoczynamy pisanie projektu o dofinansowanie tych prac i złożymy go do Ministerstwa Kultury. Kosztorys tych prac konserwatorskich /szczytów kościoła zachodniego i wschodniego/ wynosi- 350 tysięcy złotych, którą to sumę będziemy starali się pozyskać, jako dotację z Ministerstwa.

Dzisiejsze ofiary, w Iwanowicach składane z racji niedzieli remontowej na tzw. cichą tacę przeznaczone są na zapłacenie pierwszej ekspertyzy i opłaty, które muisimy uiścić przy składaniu wniosków. Proszę serdecznie o ofiarność i z góry za nią dziękuję.

3. W Kuczewoli ofiary zebrane dzisiaj, po Mszy Świętej, przeznaczymy na dalszy ciąg remontu kaplicy, na który gromadzimy fundusze, a potrzebujemy na ten cel- ok. 25 tysięcy złotych. Bóg zapłać za ofiarność.

4. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce- Dzień Papieski. Na sumie o godzinie 11.00 wraz ze wspólnotą Zespołu Szkół w Iwanowicach, których Święty Jan Paweł II jest współpatronem , dziękujemy za Dar Jego życia i posługi. Przed sumą- montaż słowno- muzyczny o Świętym Janie Pawle II.

Ofiary, na Stypendium Papieskie, zbierzemy, za dwa tygodnie 21 października, z racji dzisiejszej- niedzieli remontowej.

5. Można już zamawiać wypominki za zmarłych, zarówno jednorazowe, jak i roczne. Finansowo nic się nie zmienia.

6. Jutro w poniedziałek o 16.00 przed Różancem, Ksiądz Prefekt zaprasza chłopców, którzy, jako ministranci, chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu.

7. W sobotę, próba scholi młodzieżowej o godzinie 11.00. Zapraszamy!