Kronika wydarzeń


06.01.2018

Aktualności

6 stycznia w Sobiesękach III po raz pierwszy w historii naszej parafii zorganizowano Orszak Trzech Króli. W role trzech Mędrców ze Wschodu wcielili się Ks. Kan. Paweł Jabłoński, Wójt Gminy Szczytniki  Marek Albrecht oraz Prezes OSP w Sobiesękach III Henryk Skowroński. Uroczystośc była pięknie przygotowana przez mieszkańców Sobiesęk III. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Tradycyjnie już w Sobiesękach odbył się koncert kolęd w którym wzięła udział Orkiestra OSP Iwanowice, Kapela "Złota Kłosy" oraz dzieci z Zespołu Szkół w Iwanowicach przygotowane pod kierunkiem Krzysztofa Sowy nauczyciela muzyki. 

06.01.2018

Aktualności

31.12.2017

Aktualności

Jasełka o narodzeniu Jezusa Chrystusa w Betlejem przedstawiły dzieci z Zespołu Szkół w Iwanowicach pod kierunkiem Ks. Pawła Kubiaka i Pani Katechetki Justyny Kmieć. Jasełka były okazją do wspólnego kolędowania oraz przypomnienia prawdy o Wcieleniu Syna Bożego. 

Pasterka
Pasterka
24.12.2017

Aktualności

Tradycyjnie o północy 24 grudnia sprawowana była Msza Pasterska. Przed Pasterką mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP Iwanowice. 

10.12.2017

Aktualności

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii głosił Ks. Kan. Piotr Kowalek Proboszcz parafii św. Jadwigi w Ostrzeszowie. 

Suma odpustowa 25 listopada
Suma odpustowa 25 listopada
25.11.2017

Aktualności

25 listopada odbył się doroczny odpust ku czci Patronki Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczystej sumie przewodniczył Ks. Radosław Curyłowski proboszcz parafii Grochowy w diecezji włocławskiej. W uroczystości wzięli udział Kapłani z dekanatu opatóweckiego oraz spoza dekanatu, licznie zgromadzeni wierni. Uroczysta suma, litania do św. Patronki oraz procesja eucharystycza to główne momenty naszego święta parafialnego. Drugi rok z rzędu powróciła tradycja piernikowych "Katarzynek". Odbył się konkurs o puchar Proboszcza Iwanowickiego. W tym roku puchar trafił do Koła Gospodyń Wiejskich z Kamiennej. Po sumie KGW poczęstowały uczestników uroczystości wyśmienitymi piernikami. 

27.11.2017

Aktualności

14.11.2017

19 listopada mogliśmy wspólnie z chórem "Angelus" z Ostrzeszowa wielbić Boga podczas Mszy świętej o godz. 15.00, a także wysłuchać koncertu poświęconego postaci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Piękne to było przeżycie.

13.11.2017

Aktualności

Uroczystości w naszej parafii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczął montaż słowno-muzyczny wykonany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Iwanowicach. Po nim została odprawiona uroczysta Msza święta w której uczestniczyły poczty sztandarowe szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz władze gminy Szczytniki.

Odpust św. Marcina w Jarocinie
Odpust św. Marcina w Jarocinie
11.11.2017

Aktualności

Ksiądz Kanonik w dniu 11 listopada na zaproszenie Księdza Prałata Dariusza Matusiaka Proboszcza parafii św. Marcina przewodniczył sumie odpustowej i wygłosił homilię ku czci Patrona Miasta Jarocina, którym jest św. Marcin z Tours. 

odnowiony od wewnątrz parkan, dach na kaplicy św. Teresy oraz dach na plebanii
odnowiony od wewnątrz parkan, dach na kaplicy św. Teresy oraz dach na plebanii
11.11.2017

Aktualności

Kolejne remonty wykonane w końcu września oraz w miesiącu październiku i listopadzie. Odnowiono i zabezpieczono dach na kaplicy św. Teresy, dach na budynku plebanii. Zakończono już remont parkanu wokół kościoła. Jeżeli pogoda pozwoli w tym  roku firma ma  przeprowadzić konserwację parkanu na zewnętrz. Wszystkim, którzy  składają ofiary na cele remontowe składamy serdeczne Bóg zapłać! 

Uroczystość Wszystkich Świętych
Uroczystość Wszystkich Świętych
01.11.2017

Aktualności

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Ks. Proboszcz odprawił Mszą świętą na parafilnym cmentarzu o godz. 11.00. Mszę świętą uświetnił chór parafialny. W tym  dniu również o godz 18.00 na cmentarzu przez modlitwą różańcową połączoną z wypominkami modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych, za kapłanów, którzy pracowali dla naszej współnoty parafialnej, a spoczywają na tym cmentarzu oraz za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu. 

01.10.2017

Aktualności

07 października w sobotę- I sobotę miesiąca, w Święto Matki Bożej Różańcowej- Ogólnopolska Akcja Różańiec do Granic. W naszej Parafii włączając się w tę akcję, o godzinie 17.00, po  Mszy Świętej ulicami Iwanowic przeszła procesja Różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej i świecami w ręku.  Podczas tej Procesji odmówiono 5 Tajemnic Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny i naszej Parafii. Wydarzenie to  zakończyło obchody Roku Fatimskiego oraz było  kolejną rocznicą nawiedzenia naszej Parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony MB w roku 2010.

01.10.2017

Aktualności

18.09.2017

Aktualności

W ostatnim czasie od sierpnia do połowy września przeprowadzono przy kościele i na nim poszczególne prace: remont odgromników, krzyża i kapsuły na wieży kościoła, malowanie i remont kaplicy przedpogrzebowej oraz wymianę agregatu w chłodni, odnowienie monogramu na frontonie wieży oraz dachówek okapnikowych. Zdjęcia zobaczyć można w fotogaleriach. 

18.09.2017

Aktualności

18.09.2017

Aktualności

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczęliśmy 4 września Mszą świętą, której przewodniczył ks. Proboszcz. Skierował do wszytskich ważne słowa w homilii. Mówił o Patronach obu naszych szkół, stawiając św. Jana Pawł II i O.A. Kordeckiego za wzór z którego można tak wiele dobrego czerpać.  

29.08.2017

Aktualności

 Parafialne Dożynki i 500-lecie  na Niemieckiej Wsi. Serdeczne podziekowania dla Sołtysów za przygotowanie delegacji poszczególnych sołectw oraz wszystkim za bardzo liczną obecność. Szczególne podziękowanie do organizatorów tych Dożynek na ręce Sołtysa Niemieckiej Wsi Pana Józefa Militowskiego i Starostów Dożynek, oraz całego komitetu organizacyjnego. Wszystko wyglądało przepięknie i było godnie zorgaznizowane. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się kolejne Sołectwo, które śladem Niemieckiej Wsi będzie kontynuować tę piękną rozpoczętą w tym roku w takiej formule tradycję dziękczynienia za plony.

29.08.2017

Aktualności

18.09.2017

Aktualności

6 sierpnia w naszej parafii odbywa się co roczny odpust w Uroczystość Przemienienia PańskiegoUroczystej Sumie Odpustowej z Procesją Eucharystyczną o godzinie 12.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ksiądz Prof. zw. dr. hab. Ireneusz Werbiński- Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kierownik Katedry Teologii Moralnej i Duchowości i członek Polskiej Akademii Nauk, mój profesor i Ojciec Duchowny. Serdeczne Bóg zapłać: asyście, Strażakom wszystkich jednostek naszej parafii, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu, Grupom Duszpasterskim, asyście do obrazów i feretronów, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, lektorom, Turkom,  wszystkim parafianom i gościom za udział i godne przeżycvie tej uroczystości.

20.07.2017

Aktualności

W dniach 3-5 lipca b.r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Oprócz głównego miejsca pielgrzymkowego zwiedzono także: Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy, Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, katrdrę i zamek Piastów w Legnicy, Kościół Pokoju w Świdnicy, Zamek Książ, a także miejsca bardzo ciekawe takie jak, sztolnie i park miniatur w Kowarach, hutę szkła Julia niedaleko Szklarskiej Poręby. Nie zabrakło także rekreacji typu wjazd kolejką na Szrenicę. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych i niezapomnianych. ;)

Msza święta w Bazylice w Krzeszowie
Msza święta w Bazylice w Krzeszowie
20.07.2017

Aktualności

16.06.2017

Aktualności

Procesja Bożego Ciała. 

21.05.2017

Aktualności

21 maja po ciężkiej chorobie zmarł Ks. Maciej Dyoniziak. Pracował jako wikariusz w naszej iwanowickiej parafii w latach 1988 - 1990. Prosimy o modlitwę za zmarłego kapłana, który jako wikariusz udzielał nam sakramentów, sprawował Eucharystię, wyjeżdżał z dziećmi i młodzieżą na oazy, uczył religii. Wieczny odpoczynek racz Księdzu Maciejowi dać Panie...

21.04.2017

Aktualności

Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II druga niedziela wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Godzinie Bożego Miłosierdzia o 15.00. modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie we Mszy Świętej w intencji naszej parafii prosiliśmy o łaskę Bożego Miłosierdzia.  Uroczystości swoim śpiewem oprawił Chór "Angelus" działający przy Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie. Serdecznie im dziękujemy za piękną duchową ucztę! Bóg zapłać!

19.04.2017

Aktualności

Grób Pański 

15.04.2017

Aktualności

 Procesja do Grobu Pańskiego

19.04.2017

Aktualności

Wielki Piątek - odsłonięcie Krzyża 

09.04.2017

Aktualności

 

Zakończenie szkolnych  rekolekcji wiekopostnych
Zakończenie szkolnych rekolekcji wiekopostnych
21.03.2017

Aktualności

20.03.2017

Aktualności

24.12.2016

Aktualności

Przebudowa drogi Iwanowice - Chojno
W dniu 20 stycznia 2017 roku w Gminie Szczytniki dokonano uroczystego otwarcia drogi prowadzącej z Iwanowic do Chojna o długości ponad 3 km. Przebudowa odcinka polegała na jego poszerzeniu oraz położeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali ze strony władz lokalnych Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, Przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Pan Bogdan Augustyniak oraz miejscowi Radni - Pan Wiesław Wróbel i Pan Piotr Zimny.
W uroczystości uczestniczyli między innymi Pani Marlena Maląg - Wicewojewoda Województwa Wielkopolskiego oraz Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Ławniczak. Udział przedstawicieli terenowej administracji państwowej wynikał z faktu pozyskania przez gminę Szczytniki dofinansowania do inwestycji po raz pierwszy ze środków wojewódzkich. Po poświęceniu drogi przez Księdza Kanonika Pawła Jabłońskiego, proboszcza parafii Iwanowice, głos zabrał między innymi Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, który podziękował na ręce Pani Wicewojewody za przyznanie dofinansowania do inwestycji oraz wyraził nadzieję na komfortowe i bezpieczne korzystanie z drogi przez okolicznych mieszkańców. Pani Wicewojewoda zaakcentowała z kolei, że przebudowana droga łączy drogę krajową 12 z drogą powiatową łączącą Iwanowice za Szczytnikami, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu. Podkreśliła również starania, jakie podjął Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht oraz pogratulowała dobrze przygotowanego wniosku, który spotkał się z akceptacją komisji i został rozpatrzony pozytywnie. Poinformowała ponadto, że przyznanie dofinansowania jest wyrazem nowej filozofii zrównoważonego rozwoju, której przyklaskuje rząd Pani Premier Beaty Szydło. W myśl tych założeń modernizacją objęte mają być nie tylko centra przodujące pod względem liczby ludności i rozwoju gospodarczego, ale także ośrodki peryferyjne, bardzo często pomijane w dotychczasowej polityce rozwojowej. W podobnym tonie wypowiedział się także Poseł Pan Tomasz Ławniczak dodając ponadto, że jakość dróg lokalnych jest równie ważna dla polskiego społeczeństwa, jak sieć dróg ekspresowych i autostrad. Z kolei Ksiądz Kanonik Paweł Jabłoński w swojej wypowiedzi nawiązał do historii Iwanowic oraz przypomniał świetlane postaci związane z tą miejscowością.
W imieniu mieszkańców Chojna, Niemieckiej Wsi, Antonina i Iwanowic, podziękowanie Pani Wicewojewodzie Marlenie Maląg, oprócz włodarza gminy, przekazali również Radny Pan Wiesław Wróbel oraz Sołtys Pan Józef Militowski. Natomiast Wójt Gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht wyraził dodatkowe podziękowania także dla Księdza Kanonika Pawła Jabłońskiego, Radnych, Sołtysów, jak również dla Pani Anny Kubiak i wszystkich Mieszkańców, którzy zaangażowali się w zorganizowanie oraz przygotowanie poczęstunku i tej uroczystości. (Krzysztof Pietrzykowski)

24.12.2016

Aktualności

20.12.2016

Aktualności

Zgodnie z zapowiedzą na swoje miejsce powróciła z Zakładu Kowalskiego po konserwacji odnowiona, uzupełniona i zakonserwowana główna brama i furtki do naszego kościoła. Brakujące i zjedzone przez rdzę elementy kowalskie zostaly wymienione i podorabiane. Elementy metalowe wypiaskowano i wymalowano proszkowo. 

20.12.2016

Aktualności

W Koncercie kolęd i i pastorałek w Zespole Szkół w Iwanowicach wystąpił nasz parafialny chór. Koncert odbył sie 16 grudnia, obecni byli także nasi duszpasterze. 

25.11.2016

Aktualności

ODPUST ku czci Patronki Parafii
Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Uczciliśmy naszą Patronkę. Sumie odpustowej Przewodniczył  Ks. Prałat Zbigniew Cabański z Piotrkowa Kujawskiego.

03.12.2016

Aktualności

Zakupione zostały nowe świeczniki i krucyfiks na stół ofiarny

03.12.2016

Aktualności

Nowy baldachim do procesji z Najświętszym Sakramentem został poświęcony 25 listopada podczas uroczystości odpustowych.

23.11.2016

Aktualności

Relikwiarz Patronki naszej Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej powrócił od renowacji. Cieszymy się bardzo, że ten wspaniały zabytkowy relikwiarz tak pięknie wygląda i będziemy mogli uczcić naszą Patronkę już w piątek 25 listopada podczas uroczystości odpustowych.

23.11.2016

Aktualności

Ćwiczenia przeprowadzone przez strażaków z terenu gminy Szczytniki wraz z Państwową Strażą Pożarną.
Po odebraniu zgłoszenia od miejscowego proboszcza dyżurny zadysponował w pierwszej kolejności jednostki z terenu gminy Szczytniki wcielone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego: OSP Iwanowice, Szczytniki i Staw. Po przybyciu na miejsce strażacy mieli za zadanie zbudowanie linii gaśniczych, ustawienie drabin i rozpoczęcie gaszenia pożaru. Tym zadaniem zajęły się OSP Iwanowice i Szczytniki. W tym samym czasie druhowie z OSP Staw po założeniu aparatów ochrony dróg oddechowych (ODO) weszli do kościoła i rozpoczęli ewakuację znajdujących się wewnątrz osób. Okazało się, że poszkodowane są cztery osoby. W czasie gdy strażacy ze Stawu wynosili poszkodowanych z wewnątrz kościoła ich opatrywaniem zajmowali się druhowie z JOT-u (Jednostki Operacyjno-Technicznej) Iwanowice. W trakcie akcji gaśniczej KDR ( kierujący akcją gaśniczą) wydał polecenie, aby zbudować linię zasilania wodą od najbliższego hydrantu ( około 200m od zdarzenia). Tym zadaniem zajął się drugi zastęp z OSP Iwanowice. W tym czasie dojechały dwa samochody z JRG-2 z Kalisza (jednostka ratowniczo-gaśnicza PSP ): ciężki samochód gaśniczy (GCBA5/32) oraz podnośnik (SHD23). Po rozstawieniu podnośnika również z niego strażacy rozpoczęli gaszenie pożaru. Następnie dojechały kolejne samochody gaśnicze z OSP Sobiesęki Drugie, Kuczewola i Radliczyce. Zgodnie z poleceniami KDR druhowie z tych jednostek zajęli się ewakuacją cennych zabytków z kościoła.
W trakcje trwania akcji został również podstawiony autobus w którym umieszczono lżej rannych na czas oczekiwania przybycia karetek pogotowia. Po ugaszeniu pożaru strażacy zajęli się oddymianiem kościoła. Po zakończeniu akcji ksiądz proboszcz Paweł Jabłoński (Powiatowy Kapelan Strażaków) opowiedział o historii kościoła jego najcenniejszych zabytkach oraz o specyfice budowli.
Po ćwiczeniach podsumowania w remizie OSP w Iwanowicach dokonali bryg. Dariusz Byliński i mł. Kpt. Grzegorz Kuświk, którzy z ramienia PSP byli odpowiedzialni za przebieg ćwiczeń.
W ćwiczeniach wzięło udział dziewięć zastępów OSP i dwa z PSP w sumie ponad pięćdziesiąt osób i 11 wozów strażackich. Nad zabezpieczeniem porządku czuwali policjanci z posterunku z Koźminka.
Zgodnie z rozkazem Komendanta Miejskiego PSP jaki wydał w związku z ćwiczeniami:
-KDR na poziomie interwencyjnym do momentu dojazdu zastępów PSP został dh Zbigniew Banasiewicz (OSP Szczytniki)
- za przygotowanie SIS (sił i środków) z OSP biorących udział w ćwiczeniach zgodnie z zasadami BHP był odpowiedzialny Komendant Gminny dh Jerzy Majas.
Składamy gorące podziękowania księdzu kanonikowi Pawłowi Jabłońskiemu – proboszczowi parafii w Iwanowicach za umożliwieni przeprowadzenia manewrów na terenie kościoła w Iwanowicach. ( za http://szczytniki.ug.gov.pl/index.php?id=382 ) 

13.11.2016

Aktualności

Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Iwanowicach. Rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny, która koncelebrowali nasi Kapłani, Ks. Kanonik Paweł Jabłoński i Ks. Paweł Kubiak, który wygłosił homilię. Na Mszy świętej obecne były Poczty Sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej z Iwanowic, sztandary jednostek OSP z terenu gminy, Orkiestra OSP Iwanowice, dzieci i młodzież szkolna oraz ci, którzy chcieli modlić sie za Ojczyznę. Po Mszy świętej Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht oraz przedstawiciel Rady Powiatu Benedykt Owczarek złożyli kwiaty pod Pomnikiem upamiętniającym poległych w II wojnie światowej. Dalsze uroczystości odbyły się w Zespole Szkół w Iwanowicach. Wysłuchać mogliśmy pięknego koncertu patriotycznego w wykonaniu uczniów Zespołu szkół oraz Chóru Parafii Iwanowice, dzieci z GOK w Szczytnikach oraz Kapeli "Dysonans".

13.11.2016

Aktualności

13.11.2016

Aktualności

Kaplica w Kuczewoli w nowej odsłonie czyli z nową elewacja zewnętrzną. 

18.10.2016

Aktualności

 W ostatnim czasie wymienione zostały w naszym kościele parafialnym w Iwanowicach, żarówki / 200 sztuk /  we wszystkich żyrandolach i kinkietach nawy głównej i kaplic, z energooszczędnych na ledowe, co pozwoli na oszczędność prądu i zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. 

14.10.2016

Aktualności

Święto Patrona Gimnazjum i Dzień Edukacji Narodowej

14.09.2016

Aktualności

Trwa renowacja parkanu w Iwanowicach. Został oczyszczony ze starego tynku. Metodą piaskowania wydobyte zostały piękne zabytkowe cegły. Planujemy w następnym etapie prac fugowanie parkanu od frontu, tynkowanie od wewnętrznej strony i konserwację /piaskowanie, uzupełnienie brakujacych i skorodowanych elementów i malowanie proszkowe / bramy oraz furtek.

POŚWIĘCENIE CHLEBÓW DOŻYNKOWYCH
POŚWIĘCENIE CHLEBÓW DOŻYNKOWYCH
23.08.2016

Aktualności

DOŻYNKI GMINNO- PARAFIALNE 21 SIERPNIA 2016

BRYCZKĄ NA DALSZA CZĘŚĆ DOŻYNEK, KS. PROBOSZCZ Z PANEM WÓJTEM I STAROSTAMI DOŻYNEK
BRYCZKĄ NA DALSZA CZĘŚĆ DOŻYNEK, KS. PROBOSZCZ Z PANEM WÓJTEM I STAROSTAMI DOŻYNEK
23.08.2016

Aktualności

08.08.2016

Aktualności

6 sierpnia przeżywaliśmy uroczystość Przemienienia Pańskiego -  parafialny odpust. Sumę odpustową z kazaniem sprawował Ks. Proboszcz Jarosław Olszewicz. Po sumie odpustowej odbyła się procesja eucharystyczna. Tegoroczny odpust uświetnił I Wielkopolski Zjazd Straży Grobu Pańskiego. Zorganizowali go członkowie naszych "Turków", strażników Grobu Pańskiego. W przepięnych strojach uświetnili sumę , jak i procesję eucharystyczną. Po zakończonych uroczystościach  w kościele w pięknej defiladzie Straże Grobu wraz z druchami OSP i pocztami sztandarowymi w pochodzie udały się na ul. Garbarską , gdzie złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym najsławniejszego Rodaka Iwanowic Ojca Augustyna Kordeckiego, Paulina, Obrońcy Jasnej Góry w 1655 r. 

09.07.2016

Aktualności

Od 1 lipca mamy nowego Ks. Wikariusza, który dekretem Ks. Biskupa Edwarda Janiaka będzie współpracownikiem Księdza Kanonika Pawła Jabłońskiego.

08.07.2016

Aktualności

29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła nasi duszpasterze obchodzili imieniny. Z tej okazji życzenia Kapłanom składali przedstawiciele grup parafialnych, chóru, ministrantów i lektorów. W tym dniu pożegnaliśmy też Ks. Wikariusza Piotra Machałę, który dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza od 1 lipca będzie pracował w parafii Wniebowzięcia N M P w Kaliszu, czyli u św. Józefa Kaliskiego. Ks. Piotra pożegnał Ks. Proboszcz, dziękujęc mu za czteroletnią posługę oraz przedstawiciele grup i ministranci. Życzymy Ks. Piotrowi wielu Bożych łask i dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii prze długie cztery lata. 

08.07.2016

Aktualności

26.06.2016

Aktualności

Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa Ks. Profesora Prałata Zdzisława Pawlaka. 26 czerwca na uroczystości jubileuszowe Ks. Profesora przybyli Księża Biskupi: J.E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Włocławski, J.E. Ks. Bp Ignacy Dec Ordynariusz Świdnicki, zaproszeni Kapłani, rodzina, przyjaciele oraz parafianie. Uroczystej Mszy Świetej przewodniczył Ks. Biskup Wiesław wraz z Ks. Bpem Ignacym oraz koncelebrującymi Kapłanami i Jubilatem.  Na początku wszystkich powitał ks. Kan. Paweł Proboszcz naszej parafii, kierując słowo do Jubilata, a także księży Biskupów i Gości. Przedstawił też krótki zarys historii parafii oraz wielkich rodaków wywodzących sie z tej ziemi. Homilię wygłosił Ks. Bp Ignacy Dec, który nawiązał do Słowa Bożego, a także przybliżył sylwetkę, życie i dokonania czcigodnego Jubilata Ks. Zdzisława na przestrzeni 50 lat kapłańskiego życia. Uroczystości uświetnił chór parafialny, Orkiestra OSP Iwanowice, obecne były poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwanowicach oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z Iwanowic i Joanki. Na koniec liturgii Jubilatowi życzenia złożyły dzieci i młodzież, Wójt Gimny Szczytniki Pan Marek Albrecht z małżonką, Przedstawiciel Rady Powiatu Kaliskiego Pan Benedykt Owczarek, chór parafialny oraz druhowie z OSP i Orkiestry z Iwanowic. Ks. Prof. Zdzisław na zakończenie skierował swoje podziękowania do Księży Biskupów, Ks. Proboszcza, któremu podziękował za zorganizowanie tej pięknej uroczystości, swoim kolegom Kapłanom Profesorom z Włocławka i Lublina, rodzinie oraz wszystkim, którzy w tym dniu pamiętali o nim w swojej modlitwie i życzeniach. Relacja fotograficzna z tej uroczystości na parafialnym fb, również w fotogaleriach. 

01.06.2016

Aktualności

Pielgrzymka śladami Św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą z nami odbyć tą pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia! Szczegóły w zakładce ORGANIZOWANE PIELGRZYMKI. 

26.05.2016

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

08.05.2016

Aktualności

8 maja w niedzielę Wniebowstapienia Pańskiego 33 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy  w pełni uczestniczyły w Ofierze Mszy Świętej. (więcej zdjęć na fb parafialnym) 

08.05.2016

Aktualności

05.05.2016

Aktualności

3 maja swoje święto obchodziły Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszej parafii. W uroczystej Mszy świetej wzięły udział jednostki z Iwanowic, Joanki, Sobiesęk, Kamiennej i Kuczewoli na czele z pocztami sztandarowymi. Mszy świętej przewodniczył Ks. Kan. Proboszcz Paweł Jabłoński. Wszystkim Strażakom składamy najlepsze życzenia. 

21.04.2016

Aktualności

22 kwietnia na Mszy świętej o godz. 18.00 J.E. Ks. Biskup Stanisław Napierała udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Pełna relacja fotograficzna jest już na parafialnym koncie facebookowym. Zapraszamy do jej obejrzenia. 

22.04.2016

Aktualności

13.04.2016

Aktualności

" WATRA " - zapłonęła także  u nas!!!!

08.04.2016

Aktualności

 10 kwietnia VI  rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Uroczysta suma o godzinie 11.00

12.04.2016

Aktualności

02.04.2016

Aktualności

3 kwietnia obchodziliśmy Święto Bożego Miłosierdzia. Centralna uroczystość miała miejsce o godzinie 15.00 . Rozpoczęła ją Koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. A po uroczystej Mszy Świętej Ks. Kanonik dokonał poświęcenia pamiątki Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia- Krzyża Jubileuszowego na placu przed kościołem.

Poświęcenie PASCHAŁU
Poświęcenie PASCHAŁU
03.04.2016

Aktualności

Poświęcenie wody chrzcielnej - Wigilia Paschalna
Poświęcenie wody chrzcielnej - Wigilia Paschalna
03.04.2016

Aktualności

Wielki Piątek
Wielki Piątek
03.04.2016

Aktualności

Liturgia Wielkiego Czwartku.
Liturgia Wielkiego Czwartku.
03.04.2016

Aktualności

22.03.2016

Aktualności

20 - sta Jubileuszowa Droga Krzyżowa ze strażą Grobu Pańskiego - "TURKAMI". 20 marca o godz 20.00 przeszliśmy ulicami Iwanowic tradycyjną już Drogą  Krzyżową. Zgromadziło się nas wielu na tym pasyjnym nabożeństwie. Rozważaliśmy podczas Drogi Krzyżowej uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Trwamy w Roku Miłosierdzia, zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego, aby później cieszyć sie porankiem zmartwychwstania Pańskiego. 

03.04.2016

Aktualności

W Niedzielę Palmowa tradycyjnie juz przeszliśmy w procesji z palmami wokół kościoła., a potem uczestniczyliśmy w liturgii Niedzieli Palmowej. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą palmę wiekanocną. 

01.03.2016

Aktualności

29.02.2016

Aktualności

Rekolekcje wielkopostne szkolne i parafialne prowadzli Kapłani: Ks. Mateusz Setecki i Ks. Jakub Rachwalski obecnie pracujący w parafii św. Stanisława Biskupa w Ostrowie Wielkopolskim (Konkatedra). Fotorelacja  w fotogaleriach oraz na parafialnym facebooku. Zapraszamy.

Uroczystość św. Szczepana
Uroczystość św. Szczepana
27.12.2015

Aktualności

W II Dzień Świąt obchodziliśmy uroczystość św. Szczepana pierwszego męczennika. W naszej parafii zachowała sie tradycja poświęcenia owsa. Istnieje też tradycja sypania owsem z chóru na pamiątkę kamienowania św. Szczepana. Ks. Proboszcz na początku Mszy świetej poświecił owies, a z chóru oczywiście posypał sie owies

24.12.2015

Aktualności

Pasterka
Pasterka
24.12.2015

Aktualności

PASTERKA 2015
PASTERKA 2015
28.12.2015

Aktualności

W Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 23.00 w naszym kościele miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP Iwanowice. O godz 24.00 Kapłani odprawili Mszę świętę PASTERKĘ.  Licznie zgromadzilismy sie tej nocy, aby świętować Narodzenie Pańskie wspominając kolejną jego pamiątkę. Prawda o Wcieleniu Syna Bożego daje nam ogromna nadzieję i dowód na to, że Bóg Wszechmocny stając się podobnym do nas okazał nam swoją nieskończoną miłość i zapewnił nas o wielkiej wartości ludzkiego życia. 

Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP Iwanowice
Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP Iwanowice
24.12.2015

Aktualności

Nasza tegoroczna grota betlejemska
Nasza tegoroczna grota betlejemska
24.12.2015

Aktualności

Niech ta Święta Noc upłynie w ciepłej , rodzinnej atmosferze, byśmy umieli zatrzymać się nad Nowonarodzonym, by pomysleć nad naszym życiem. Ten szczególny czas Bożego Narodzenia, kiedy w uwielbieniu klękać będziemy przed Tajemnicą Wcielenia i adorować prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka, niech przyniesie radość i spełnienie szlachetnych zamierzeń.

25.11.2015

Aktualności

Uczciliśmy Patronkę naszej Parafii Świętą Katarzynę Aleksandryjską. Sumie odpustowej w dniu 25 listopada przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Sławomir Grabiszewski Proboszcz  Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej ( diecezja włocławska). 

25.11.2015

Aktualności

07.11.2015

Aktualności

8 listopada przed sumą o godzinie 10.50 z racji zbliżającego się Święta Niepodległości mogliśmy wysłuchać montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież naszego Zespołu Szkół oraz Chór parafialny. Wykonano znane pieśni i piosenki związane z tematem niepodległości Polski. Zabrzmiała "ROTA" , "Marsz pierwszej Brygady", "Wojenko, wojenko", "Żeby Polska była Polską" i wiele innych.Po artystycznym i duchowym przygotowaniu Ks. Kanonik Paweł Jabłoński odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Uroczystość uświetniły Poczty Sztandarowe Szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Orkiestra OSP Iwanowice 

08.11.2015

Aktualności

Poczty sztandarowe
Poczty sztandarowe
08.11.2015

Aktualności

07.09.2015

Aktualności

1 września Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej dalsze uroczystosci odbyły się w Zespole Szkół w Iwanowicach.

07.09.2015

Aktualności

Dożynki przy Św. Wawrzyńcu
Dożynki przy Św. Wawrzyńcu
16.08.2015

Aktualności

Uroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory, czyli nasze Dożynki Parafialne odbyły się w dniu 16 sierpnia. Centralne uroczystości  miały miejsce w Iwanowicach. Święto plonów rozpoczęła uroczysta suma o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Mszę świętą rozpoczęło uroczyste wejście delegacji ze wszystkch wsi naszej parafii z dożynkowymi chlebami. Delegacje wprowadziła kapela "Złote Kłosy". Ks. Proboszcz przyjął i pobłogosławił wszystkie piękne i dorodne bochenki chleba oraz inne plony: owoce, warzywa, dary pasiek od rolników, sadowników, ogrodników oraz pszczelarzy. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy Dożynek w uroczystym pochodzie dożynkowym przeszli na Rynek Iwanowicki pod figurę św. Wawrzyńca na wspólną biesiadę. Relacja fotograficzna w naszej fotogalerii pojawi się w najbliższych dniach. 

Nałożenie korony na figurę Matki Bożej
Nałożenie korony na figurę Matki Bożej
13.08.2015

Aktualności

W sobotę 15 sierpnia w największe święto maryjne - Uroczystość Wniebowzięcia NMP na sumie o godzinie 11.00 miał miejsce uroczysty akt nałożenia nowej korony na Figurę Fatimską. Nowa korona została pobłogosławiona 13 sierpnia na Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem M.B. przez Arcybiskupa Wacława Depo- Metropolitę Częstochowskiego i Biskupa Łukasza Buzuna - Biskupa pomocniczego naszej kaliskiej diecezji w tym szczególnym dla naszego narodu miejscu czci NMP. 

06.08.2015

Aktualności

6 sierpnia w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową. Odpust Przemienienia Pańskiego jest obecny w historii parafii od bardzo dawna , bo najprawdopodobniej od XV wieku. To jeden z dwóch jakie pozostały (było 5)  mocno zakorzenione w tradycji parafii. Sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił Proboszcz Parafii Tłokinia Ksiądz  dr Jacek Paczkowski Adiunkt UAM w Poznaniu; Przewodniczący Komisji Muzyki i Śpiewu Kościelnego i Prezes Związku Chórów Kościelnych Diecezji Kaliskiej. W uroczystości wzięli udział Księża z Dekanatu Opatóweckiego oraz licznie zgromadzeni wierni, także z poza parafii. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy wspólnie z nami modlili się i przeżywali tę piękną uroczystość. Szczególne podziękowania dla asysty, chóru i orkiestry za uświetnienie uroczystości. 

07.08.2015

Aktualności

Skępe Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
Skępe Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
09.07.2015

Aktualności

W dniach 6-8 lipca odbyła się pielgrzymka parafialna do Sanktuariów Maryjnych Warmii i  Mazur. Nasza tegoroczna pielgrzymka miała na celu nawiedzenie miejsc związanych z kultem Matki Bożej. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w listopadzie 2014 rok życia konsekrowanego. Tak się pięknie złożyło, że nawiedziliśmy pięć miejsc w których cześć szczególną odbiera Matka Boża, a były to : Gietrzwałd , gdzie posługują Kanonicy Regularni, Święta Lipka - Jezuici, Stoczek Klasztorny - Marianie, Obory -Karmelici oraz Skępe, gdzie posługują Bernardyni. Pozostajemy pod urokiem tych miejsc i na pewno wrócimy tam jeszcze kiedyś może na dłużej. Sa to miejsca niezwykłe w których mozna przeżyc rekolekcje czy poprostu pobyć dłużej i odpocząć . Zapraszamy do fotogalerii.

Święta Lipka
Święta Lipka
09.07.2015

Aktualności

Zamek w Golubiu - Dobrzyniu
Zamek w Golubiu - Dobrzyniu
09.07.2015

Aktualności

Toruń
Toruń
09.07.2015

Aktualności

 

29.06.2015

Aktualności

 W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła swoje imieniny obchodzili Kapłani naszej parafii. Ks. Kanonik Paweł i Ks. Wikariusz Piotr. Życzymy im wielu Bożych łask, mocy Ducha Świetego i opieki Matki Bożej w ich kapłańskiej posłudze. Dziękujemy im za to, że dzięki nim Pan Jezus przychodzi do nas w Eucharystii, a w sakramencie pokuty przebacza nam wszystkie winy. Polecamy ich również opiece Świętych Patronów. 

115- lecie Orkiestry OSP Iwanowice
115- lecie Orkiestry OSP Iwanowice
11.07.2015

Aktualności

115- lecie
Orkiestry Dętej OSP Iwanowice

29.06.2015

Aktualności

4 czerwca przeszliśmy ulicami Iwanowic w procesji eucharystycznej , aby oddać cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Jest to wyraz naszej wiary w Eucharystię, jako pokarm, który daje życie wieczne. 

Uroczystości przy pomniku Św. Jana Pawła II
Uroczystości przy pomniku Św. Jana Pawła II
20.05.2015

Aktualności

20.05.2015

Aktualności

Przemarsz  Pocztów Sztandarowych Szkół i. Jana Pawła II
Przemarsz Pocztów Sztandarowych Szkół i. Jana Pawła II
14.05.2015

Aktualności

19 maja odbył się w Iwanowicach XIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej.  Od trzynastu lat szkoły istniejące na terenie diecezji kaliskiej, a noszące imię Jana Pawła II spotykają się raz w roku. Tym razem młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przybyła do Iwanowic. Uroczystości rozpoczął przemarsz Pocztów Sztandarowych ze szkoły do kościoła, gdzie Mszy świętej przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak. Księdza biskupa powitał Ks. Proboszcz Kanonik Paweł Jabłoński. „ W 600-letniej historii tego kościoła gromadzimy się dzisiaj z całej diecezji, aby przeżywać tę pielgrzymkę tutaj przy relikwiach św. Jana Pawła II. To on stał się wiernym aż do przelania krwi. Był wierny w świadectwie swego życia, wierny w posługiwaniu biskupim, a później papieskim, wierny w swoich słowach, wierny Chrystusowi jako Najwyższy Pasterz Kościoła. Patrząc na tego szczególnego patrona mamy stawać się wiernymi aż do przelania krwi, bo tego wymaga dzisiaj świadectwo życia, świadectwo chrześcijańskiej wiary. Tego od nas wymaga nasz patron” – mówił ksiądz proboszcz. Homilię wygłosił Ks. Biskup.Po Eucharystii uczestnicy zjazdu złożyli kwiaty pod figurą św. Jana Pawła II i odśpiewali „Barkę”, a potem przemaszerowali do Zespołu Szkół, gdzie na terenie szkoły posadzono na pamiątkę dąb im. Jana Pawła II. Posadzenia dębu dokonał Ks. biskup Edward Janiak (który jest leśnikiem), oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, poseł Adam Rogacki, wójt gminy Marek Albrecht. Dalsze uroczystości miały miejsce na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Na szczególna uwagę zasługuje moment wprowadzenia i prezentacji sztandarów szkół, które oddały hołd Relikwiom św. Jana Pawła II , przeniesionym na czas uroczystości  z naszego kościoła do szkoły.

19.05.2015

Aktualności

Uroczystość I Komunii Świętej
Uroczystość I Komunii Świętej
18.05.2015

Aktualności

Początek uroczystości. Fot.  Marek Gruszka
Początek uroczystości. Fot. Marek Gruszka
18.05.2015

Aktualności

Uroczystośc I Komunii Świętej w naszej parafii miała miejsce 10 maja 2015 r. 

Dary ofiarne. Fot. M. Gruszka
Dary ofiarne. Fot. M. Gruszka
18.05.2015

Aktualności

Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów wielkanocnych
Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów wielkanocnych
04.04.2015

Aktualności

Straż Grobu Pańskiego - TURKI
Straż Grobu Pańskiego - TURKI
04.04.2015

Aktualności

Wielki Piątek
Wielki Piątek
04.04.2015

Aktualności

Wielki Czwartek
Wielki Czwartek
02.04.2015

Aktualności

Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej
Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej
29.03.2015

Aktualności

Choć w deszczu i zimnie, przeszliśmy naszą coroczną Drogę Krzyżową ulicami Iwanowic. Rozpoczęliśmy ją z naszej świątynii parafialnej o godz. 20.00, a zakończyliśmy apelem jasnogórskim o godz. 21.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Dziękujemy serdecznie Strażakom za profesjonalne zabezpieczenie trasy przejścia oraz wszystkim uczestnikom za wspólne przeżycie tego wydarzenia

Stacja I Pan Jezus na śmierć skazany
Stacja I Pan Jezus na śmierć skazany
29.03.2015

Aktualności

Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
18.02.2015

 

29.03.2015

Aktualności

30.03.2015

Aktualności

Jak co roku w Niedzielę Palmową odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W tym roku dzieci wykonały piękne palmy. Cztery spośród nich nagrodzono. Największa palma miała około 4 metrów. Procesją z palmami uczciliśmy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

fot. Radio Rodzina Kalisz
fot. Radio Rodzina Kalisz
18.03.2015

Aktualności

Odpust św. Józefa kaliskiego 19 marca. Sumę odpustową odprawił w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu biskup pomocniczy Łukasz Buzun wraz z wieloma kapłanami. Wśród koncelebransów był także nasz Proboszcz Ks. Kan. Paweł Jabłoński, który sprawował ją w intencji naszej parafii. Oddając ja w opiekę Św. Józefowi.

18.03.2015

Aktualności

Rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Marcin Kierzek
Rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Marcin Kierzek
18.03.2015

Aktualności

Rekolekcje parafialne
Rekolekcje parafialne
18.03.2015

Aktualności

18.03.2015

Aktualności

W naszym kościele został zamontowany ekran multimedialny. 

(więcej informacji w zakładce OSP Iwanowice)
(więcej informacji w zakładce OSP Iwanowice)
25.02.2015

Aktualności

Otwarcie i poświęcenie Izby Pamięci OSP Iwanowice

25.02.2015

Aktualności

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w Gimnazjum w Iwanowicach
Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w Gimnazjum w Iwanowicach
12.02.2015


12 lutego Ks. Proboszcz wraz z Panią Dyrektor i delegacją uczniów Gimnazjum udali się do Chełmc, gdzie młodzież na ich ręce przekazała relikwie Św. Jana Pawła II naszej szkole.
O godz. 9.00 powitaliśmy relikwie na sali gimnastycznej naszego Zespołu Szkół, gdzie odbyły się uroczystości związane z peregrynacją. Na uroczystość przybyli również Goście: wójt gminy Szczytniki Pan Marek Albrecht, zastępca wójta Pan Dariusz Wawrzyniak oraz Radny Powiatu kaliskiego Pan Benedykt Owczarek. Na początku swoje słowo skierował do wszystkich Ks. Kanonik Paweł Jabłoński , Proboszcz Parafii, następnie relikwie powitała Pani Dyrektor Janina Nowak. 
Młodzież z Gimnazjum przedstawiła montaż słowno- muzyczny o św. Janie Pawle II, w którym szczególnie zwrócono uwagę na słowa Papieża skierowane do młodzieży. Nie zabrało ulubionej pieśni św. Papieża „Barki”.
Wszyscy zgromadzeni na uroczystości oddali hołd św. Papieżowi poprzez ucałowanie i dotknięcie relikwii. Po zakończeniu uroczystości w szkole relikwie przechowywane były w Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na Probostwie do następnego dnia. W dniu 13 lutego o godz. 9.00 zostały przekazane szkole w Marchwaczu.

12.02.2015

12.02.2015

fot. Ewa Kotowska-Rasiak
fot. Ewa Kotowska-Rasiak
08.02.2015

Aktualności

Spotkanie Strażaków Diecezji Kaliskiej w Siemianicach. Mundur zobowiązuje do dawania świadectwa - mówił bp Edward Janiak do strażaków z diecezji kaliskiej. 

12.01.2015

Dekoracja żłóbka w naszym kościele
Dekoracja żłóbka w naszym kościele
24.12.2014

Ks. Kanonik składa życzenia wszystkim uczestnikom i Gościom koncertu
Ks. Kanonik składa życzenia wszystkim uczestnikom i Gościom koncertu
21.12.2014

18 grudnia w Zespole Szkół w Iwanowicach odbył się tradycyjnie koncert kolęd. Oprócz uczniów szkoły wystąpił również nasz parafialny chór i orkiestra OSP.

Występ chóru parafialnego
Występ chóru parafialnego
21.12.2014

Uroczystość kanonicznej instalacji Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Uroczystość kanonicznej instalacji Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
23.11.2014

23.11.2014

25.11.2014

Odpust patronalny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sumę odpustową celebrował i homilię wygłosił Ks. Marek Zawisła. 

Grób Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Grób Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
06.11.2014

16.11.2014

W niedzielę 9 listopada modliliśmy się za Ojczyznę. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 młodzież i dzieci z Zespołu Szkół w Iwanowicach  w programie słowno muzycznym przedstawiły historię odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Zabrzmiały takze piękne patriotyczne pieśni. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Gminnych z p. Wójtem Markiem Albrechtem. 

02.11.2014

Uroczystość Wszystkich Świętych

25.10.2014

Wszystkim parafianom, współpracownikom, przyjaciołom

Msza święta pod przewodnictwem J.E.Ks Bpa Stanisława Napierały
Msza święta pod przewodnictwem J.E.Ks Bpa Stanisława Napierały
22.09.2014

22.09.2014

Poświęcenie memoriału ku czci poległych i pomordowanych parafian iwanowickich w czasie II wojny światowej . Fot: J.E.Ks. Bp Stanisław Napierała i Ks. Kan Paweł Jabłoński Proboszcz
Poświęcenie memoriału ku czci poległych i pomordowanych parafian iwanowickich w czasie II wojny światowej . Fot: J.E.Ks. Bp Stanisław Napierała i Ks. Kan Paweł Jabłoński Proboszcz
18.09.2014

21 września na sumie o godz. 11.00, Ksiądz Biskup Stanisław Napierała sprawował w naszym kościele parafialnym uroczystą Mszę Świętą podczas, której dokonano odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowego memoriału ku pamięci iwanowiczan, którzy zostali zamordowani w latach hitlerowskiego terroru II Wojny Światowej. Wśród nich jest dwóch Proboszczów naszej parafii / Ks. Kazubiński i Ks. Pawłowski /. W memoriale tym została umieszczona ziemia z krematorium Obozu Koncentracyjnego w Dachau, gdzie zginął i został spalony Ksiądz Proboszcz Kazubiński.

Chór szkolny Zespołu szkół w Iwanowicach podczas montażu słowno- muzycznego z okazji odsłonięcia memoriału ku czci poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej
Chór szkolny Zespołu szkół w Iwanowicach podczas montażu słowno- muzycznego z okazji odsłonięcia memoriału ku czci poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej
17.08.2014

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun , fot. Maria Górzyńska Radio Rodzina Kalisz
Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun , fot. Maria Górzyńska Radio Rodzina Kalisz
17.08.2014

Aktualności

Delegacja z naszej parafii z darem dla Ks. Biskupa Łukasza
Delegacja z naszej parafii z darem dla Ks. Biskupa Łukasza
17.08.2014

Zdjęcia z uroczystości ze strony www.radiorodzina.kalisz.pl (fot.Maria Górzyńska)

Procesja z darami  ołtarza
Procesja z darami ołtarza
17.08.2014

Aktualności

.

Podczas powitania pieszej pielgrzymki kaliskiej na Jasnej Górze 13 sierpnia 2014
Podczas powitania pieszej pielgrzymki kaliskiej na Jasnej Górze 13 sierpnia 2014
15.08.2014

16 sierpnia na Jasnej Górze miały miejsce święcenia biskupie Ojca Łukasza Buzuna. Cała transmisję można odtworzyć na stronie Telewizji Trwam. Zdjęcia z uroczystości zamieściło Radio Rodzina naszej diecezji, zachęcamy do obejrzenia. Pamiętajmy, aby modlitwą objąć Ks. Biskupa Łukasza. Podczas uroczystości w procesji z darami przedstawiciele naszej parafii wraz z Księdzem Kanonikiem Pawłem Jabłońskim złożyli dar dla nowego  Biskupa pomocniczego  diecezji kaliskiej - pierścień biskupi , krzyż pektoralny i piuskę.

Zdjęcie Radio Rodzina Kalisz.
Zdjęcie Radio Rodzina Kalisz.
15.08.2014

Zdjęcia z Ks. Biskupem Łukaszem  ( za Radio Rodzina Kalisz)

15.08.2014

15.08.2014

Dar od naszej parafii dla Ks. Biskupa Łukasza Buzuna

15.08.2014

Młodzież z naszej parafii
Młodzież z naszej parafii
15.08.2014

Aktualności

Relacja fotograficzna z wejścia pielgrzymki na Jasną Górę w fotogaleriach.

Ks. Piotr w Grupie Oliwkowej z naszą młodzieżą
Ks. Piotr w Grupie Oliwkowej z naszą młodzieżą
15.08.2014

W tym roku z naszej parafii wyruszyło około 40 osób w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Najwięcej z grupą Oliwkową z Opatówka ponad 30. Nasi parafianie szli także z Grupą z parafii Opatrzności Bożej , Chełmc, Giżyc.

Nasza młodzież służyła w grupie talentami muzycznymi
Nasza młodzież służyła w grupie talentami muzycznymi
15.08.2014

Aktualności

W sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy
W sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy
05.08.2014

Aktualności

Na Świętym Krzyżu
Na Świętym Krzyżu
02.08.2014

Parafialna pielgrzymka do Kodnia i na Święty Krzyż odbyła się w dniach 31 lipca- 2 sierpnia. (zdjęcia z całej pielgrzymki w fotogaleriach)

W sanktuarium kodeńskim
W sanktuarium kodeńskim
01.08.2014

U Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
U Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
31.07.2014

13.07.2014

W niedzielę 13 lipca podczas Mszy świętej o godz. 11.00 swój złoty Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził rodak naszej parafii Ks. Eugeniusz Spalony. Ks. Eugeniusz jest Orionistą.  Ks. Jubilata przywitał Proboszcz naszej parafii Ks. Kan. Paweł Jabłoński. Ks. Eugeniusz w czasie homilii powiedział krótko o swoim kapłańskim życiu, o trudach i radościach jakie ze sobą niosło 50 lat w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi. Życzenia Ks. Jubilatowi złożyli koledzy i koleżanki z którymi ukończył szkołę podstawową w Iwanowicach, oraz przedstawiciele naszej parafii. Ks.Jubilat udzielił błogosławieństwa, a także ofiarował uczestnikom Mszy dziekczynnej swój jubileuszowy obrazek.

19.06.2014

Aktualności

Uroczystość Bożego Ciała 19 czerwca 2014 r.

Odpust ku czci Trójcy Świętej w Kamiennej.
Odpust ku czci Trójcy Świętej w Kamiennej.
15.06.2014

15 czerwca w Kościele w Kamiennej obchodziliśmy odpust ku czci Trójcy Świętej. Sumę odpustową odprawił Ks. Wikariusz Piotr Machała, a homilię wygłosił Ks. Kanonik Proboszcz Paweł Jabłoński. Uroczystość zgromadziła mieszkańców wsi Kamienna, Chojno oraz licznych parafian. Uświetnił ją chór parafialny.

28.05.2014

Aktualności

28 maja J.E. Ks Biskup Edward Janiak Ordynariusz naszej diecezji udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii w liczbie 84. Słowo Ks. Biskupa do młodzieży w zakładce "Filmy video" . Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy również za 25 lat kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza. Zdjęcia z uroczystości w fotogaleriach.