Święto Patrona szkoły gimnazjum oraz Święto Niepodleglości 2016


Święto Patrona Gimnazjum i Dzień Edukacji Narodowej

Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Iwanowicach. Rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny, która koncelebrowali nasi Kapłani, Ks. Kanonik Paweł Jabłoński i Ks. Paweł Kubiak, który wygłosił homilię. Na Mszy świętej obecne były Sztandary gimnazjum i szkoły podstawowej z Iwanowic, sztandary jednostek OSP z terenu gminy, Orkiestra OSP Iwanowice, dzieci i młodzież szkolna. Po Mszy świętej Wójt Gminy Szczytniki Marek Albrecht oraz przedstawiciel Rady Powiatu Benedykt Owczarek złożyli kwiaty pod Pomnikiem upamiętniającym poległych w II wojnie światowej. Dalsze uroczystości odbyły się w Zespole Szkół w Iwanowicach. Wysłuchać mogliśmy pięknego koncertu patriotycznego w wykonaniu uczniów Zespołu szkół oraz Chóru Parafii Iwanowice.

4.10.2016r. odbył się uroczysty apel poświęcony Patronowi Gimnazjum-

Księdzu Kardynałowi Karolowi Wojtyle. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach, której przewodniczył
i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Kanonik Paweł Jabłoński.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i odśpiewanie „Barki”
z akompaniamentem trąbki przy pomniku Jana Pawła II.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, by wysłuchać
montażu słowno- muzycznego związanego z życiem i drogą kapłańską Patrona, przygotowanego przez uczniów ZS. Ogłoszone zostały również wyniki konkursu
Wiedzy o Patronie, w którym wzięli udział uczniowie Gimnazjum.
I miejsce zajęła uczennica klasy III gimnazjum- Aneta Adamczewska, II miejsce – Weronika Golanowska- również z klasy III gimnazjum, miejsce III – Marita Michalska z klasy I gimnazjum i Gabriela Wojtaszek z klasy II a gimnazjum.
Jan Paweł II był i jest dla wielu młodych — nauczycielem, największym autorytetem, duchowym mistrzem. W związku z tym, mając na uwadze słowa Patrona, uczniowie ZS złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.