Impreza plenerowa i nowe instrumenty dla Orkiestry OSP


ORKIESTRA DĘTA OSP IWANOWICE PREZENTUJE NOWE INSTRUMENTY NA IMPREZIE PLENEROWEJ „SZCZYTNICKIE LATO”

Orkiestra Dęta OSP Iwanowice reprezentująca Gminę Szczytniki zagrała na imprezie plenerowej „Szczytnickie Lato” tuż przed koncertem jubileuszowej trasy 25 lecia zespołu Big Cyc. Wraz

z orkiestrą wystąpiła działająca zaledwie od kilku miesięcy grupa mażoretek „Iskierki”, którą prowadzi pani Katarzyna Kubera. Koncert był okazją do zaprezentowania nowych instrumentów które zakupiono w tym roku w ramach realizacji projektu „Kultywowanie miejscowych tradycji muzycznych poprzez zakup instrumentów dla orkiestry dętej w Iwanowicach”. Projekt jest realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Iwanowicach w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Długosz Królewski” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zakup nowych instrumentów przyczynia się do rozwoju orkiestry, podnoszenia poziomu muzycznego oraz do zachęcania dzieci i młodzieży do nauki gry na instrumentach i wstąpienia do orkiestry.

Zakupiono 3 trąbki, 1 flet, 2 klarnety, 2 puzony, 1 sakshorn tenorowy (tenor) oraz perkusję. Jest to niezwykle cenna inicjatywa, gdyż wiele z instrumentów na których grają muzycy nadaje się do remontu, są stare lub złej jakości. Łączna kwota projektu to 20 000 tys. zł.
80 % tej kwoty to dopłata z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.